2 suplementy, które powinien zażywać każdy biznesmen!

 

Znamy witaminy, które wpłyną korzystnie dla osób prowadzących biznes. Jakie odżywki i witaminy powinni stosować biznemeni?

  1. Czy witaminy zastąpią dobrze skomponowaną dietę?

Na początku warto zaznaczyć, że zrównoważony tryb odżywiania to podstawa. Większość multiwitamin nie dostarczy Ci odpowiedniego odżywienia, jeśli Twoja dieta będzie uboga w prawdziwe wartości odżywcze z jedzenia.

Na pierwszym miejscu powinna znaleźć się zbilansowana dieta, którą warto wesprzeć odpowiednimi suplementami i odżywkami. Jednak wiadomo, że życie biznesmena nie należy do najłatwiejszych i niejednokrotnie pośpiech oraz brak czasu są istotniejsze, niż posiłek.

  1. Witamina D – dostarcz ją organizmowi, aby utrzymać zdrowie kości

Witamina D jest kluczowym składnikiem, który utrzymuje nasze kości w dobrej kondycji, pomagając wchłaniać wapń. Brakuje jej w wielu produktach spożywczych, więc przyjmowanie suplementu witaminy D może być dobrym wyborem dla znacznej większości osób.

Można dostarczyć sobie witaminę D poprzez promienie słoneczne, jednak ten sposób traci na efektywności, szczególnie zimą oraz kiedy dostęp do słońca jest znacznie utrudniony.

  1. Cynk – niezwykle skuteczny w walce z przeziębieniem

Najnowsze badania pokazują, że witamina C nie jest wcale aż tak skuteczna przy przeziębieniu. Zamiast niej w walce z przeziębieniem może Ci skutecznie pomóc cynk. Uzupełni niedobory w organizmie, powodując powrót do pełni zdrowia.

W przeglądzie badań z 2011 roku badacze przeprowadzili badanie na ludziach, którzy niedawno zachorowali na przeziębienie i zaczęli przyjmować cynk. Porównywano tych ludzi z grubą, która przyjmowała środki placebo. Wniosek – u uczestników zażywający cynk przeziębienie trwało krócej i objawy były mniej nasilone.

Więcej na temat witamin: https://cheers.com.pl/potas-organiczny/