Grecja to nie tylko Kreta!

Jeżeli dotychczas Grecja kojarzy Ci się z Kretą albo wypoczynkiem na kontynencie, to pozwól, abym Ci trochę opowiedział o Korfu – niezwykłej urody wyspie, która już niejednego zaraziła. Tutaj naprawdę – każdy znajdzie coś dla siebie, dosłownie każdy zakamarek wyspy, każda miejscowość, to zupełnie inne odczucia i myśli wyniesione z podróży. Pozwól, aby ten tekst posłużył Ci za skromny przewodnik po Korfu.

Twoja pasja to eksplorowanie? Odkrywanie nowości? Może jednak jesteś z osób, które wolą pójść do miejsc, które znają wszyscy i poczuć ich klimat? Niezależnie od Twojego charakteru warto odkryć od nowa atrakcje Korfu. Czym można się zaskoczyć, mimo, że jest to teoretycznie znane przez wszystkich? Wieloma rzeczami. Między innymi Casa Parlante, jest to muzeum, jednak nie takie zwyczajne, w którym zanudzisz się po pierwszych dziesięciu minutach. To muzeum przedstawia w naprawdę niesamowity sposób historię rodziny greckiego biznesmena i jego rodziny. Przedstawia także całą rodzinę w formie ruchomych figurek. Jeżeli operujesz angielskim bądź niemieckim na komunikatywnym poziomie – wybierz się tam, nie pożałujesz.

Kolejną niesamowitą atrakcją jest Kościół św. Spirydona, ta świątynia nie jest może interaktywna i nie pokaże nam swojej całej historii w pigułce. Ale tam tego nie trzeba. Wystarczy rozejrzeć się po tym Domu Bożym, zachwycić się jego monumentalnymi malowidłami i poczuć ogarniający wszystkich spokój i harmonię. Tego nie da się opisać słowami, trzeba tego doświadczyć na własnej skórze.

Oczywiście – wszyscy zdają sobie sprawę, że wśród turystów są osoby, które nie chcą poszukiwać atrakcji Korfu na własną rękę. Niektórzy chcą, aby poprowadzono ich za rączkę i przedstawiono to co warto zobaczyć. Dla takich osób przez biura podróży czy lokalnych przewodników organizowane są wycieczki po wyspie Korfu, to dzięki nim jesteśmy w stanie całą wiedzę i wszystkie ważne zabytki i miejsca odwiedzić, nie pomijając ważnych szczegółów.

Na wyspie Korfu, każdy znajdzie coś dla siebie – od tych lubiących eksplorować, po tych, którzy wolą wsiąść w autokar i objechać najważniejsze miejsca na wyspie. Warto eksperymentować i poszukiwać.