Magnum 330 W – profesjonalny półautomat MIG/MAG, MMA

Spawarki Magnum cieszą się dobrymi recenzjami i opiniami w sieci, a model Magnum 330 W jest propozycją dla spawaczy poszukujących lekkiego, lecz mocnego sprzętu w kategoriach spawarek inwertorowych zasilanych napięciem ~400V. Urządzenie pozwala na spawanie MIG/MAG oraz MMA przy maksymalnym prądzie 330W, posiada także możliwość lutospawania CUSI — to wszystko i trochę więcej w cenie nieprzekraczającej 3000 zł za kompletny zestaw. Spawarka posiada intuicyjny panel funkcyjny zawierający wszelkie potrzebne pokrętła umożliwiające płynną regulację prądu spawania, prędkość podawania drutu oraz indukcyjność. Kolejnym ważnym usprawnieniem jest podajnik drutu 4 × 4 – takie rozwiązanie gwarantuje pracę bez żadnych zacięć, nawet przy korzystaniu z uchwytu 5m. Warto zaznaczyć, że do wyboru klienta pozostaje uchwyt spawalniczy MIG/MAG o trzech długościach — od 3 do 5 metrów, a miejsce na szpule 15 kg z pewnością stanowi kolejny atut urządzenia. Spawanie może odbywać się metodą 2T oraz 4T.

Solidność i jakość wykonania.

Magnum 330 to urządzenie pozwalające na spawanie stali niskowęglowej, niskostopowej (MAG), stali stopowych (MIG) oraz stopów aluminium. Poza typowymi funkcjami mocnego migomatu, do dyspozycji spawacza jest także funkcja spawania metodą MMA, a dzięki regulowanej indukcyjności możliwe jest lutospawanie CuSi. Jednak poza wieloma funkcjami istotna w tej branży jest także jakość wykonania produktu i jego solidność. Spawarka jest lekka, jednak to bez wątpienia bardzo solidne urządzenie posiadające porządną obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz 4 koła (z czego dwa skrętne). Spawarki Magnum posiadają 24-miesięczna gwarancję przy zakupie na paragon oraz 12-miesięczną przy fakturze. Oficjalnym dystrybutorem urządzeń tego producenta jest sklep ALLWELD.PL, który oferuję możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego do 5 lat, profesjonalną obsługę serwisową oraz usługę door-to-door.

Podsumowanie.

Spawarka Magnum 330 to mocny migomat zasilany prądem ~400V posiada możliwość spawania MMA oraz wykonania lutospawów CuSi. Wygodną obsługę gwarantują różnej długości uchwyty spawalnicze, podajnik 4 × 4 oraz miejsce na szpulę 15 kg. Spawanie odbywa się metodą 2T oraz 4T, a solidne wykonanie zapewnia długie użytkowanie produktu. Gdyby to jednak nie wystarczyło, producent oferuje  12/24-miesięczna gwarancję w zależności od formy zakupu z możliwością przedłużenia do 5 lat, natomiast oficjalny dystrybutor ALLWELD.PL zajmie się obsługą gwarancyjną, jak i pogwarancyjną, stosując metodę door-to-door. W klasie półautomatów do 3000 złotych to zdecydowanie ciekawy produkt, ponieważ oferuje naprawdę wiele.