Na czym polega praca groomera?

Groomer jest profesjonalnym fryzjerem zarówno psów, jak i kotów. Jego najważniejszym zadaniem jest strzyżenie oraz pielęgnacja sierści zwierząt. Na samym początku zawód zdobywał uznanie na różnego rodzaju wystawach psów i kotów rasowych. Obecnie zawodowi groomerzy są zatrudniani przez właścicieli czworonogów na zdecydowanie większą skalę.

reklama hurtowni groomerskiej groomer.com.pl

Jakie są obowiązki groomera?

Groomer prócz standardowego czesania i ścinania sierści wykonuje również inne usługi. Właścicielom psów długowłosych rekomenduje się uczęszczać regularnie ze swoim pupilem do fryzjera dla zwierząt. Warto wiedzieć, ze groomer wykonuje również trymowanie. jest to usuwanie martwej sierści u zwierząt szorstkowłosych. Sierść psa lub kota dzięki takim zabiegom nie tylko się poprawia, ale również wygląda zdecydowanie lepiej. W codziennej pracy wykorzystywane są przez groomera maszynka do strzyżenia psów, wanna groomerska oraz stół groomerski. Pierwsze z wymienionych narzędzi służy przede wszystkim do usuwania ewentualnych nierówności. Klienci coraz częściej zamawiają mycie zębów, usuwanie insektów, a także czyszczenie uszu.

Usługi upiększające wykonywane przez groomera

Zawód groomera związany jest z wykonywaniem bardzo szerokiego zakresu usług. Prace profesjonalisty nie ograniczają się tylko i wyłącznie do pielęgnacji zwierzęcia. Nie wszyscy mają świadomość, że groomerzy świetnie wykonują różnego rodzaju masaże relaksacyjne. Warto również wiedzieć, że psy powinny być regularnie kąpane. Pomóc w tym może wspomniana wcześniej wanna gromerska, a także bogaty zestaw  kosmetyków, które będą dopasowane do danego gatunku zwierzęcia.