Stomatologia – coś więcej na ten temat

Każdy człowiek marzy o pięknym śnieżnobiałym uśmiechu oraz zdrowych zębach i dziąsłach. W tym celu bardzo ważne jest aby w odpowiedni sposób zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Należy szczotkować zęby minimum dwa razy na dobę. Najlepiej jest to robić po każdym posiłku lecz czasem jest top nie możliwe. Bardzo ważne są również kontrolne badania stomatologiczne. Tego rodzaju usługę oferuje każdy gabinet dentystyczny. Jest to miejsce wyposażone w profesjonalny sprzęt stomatologiczny oraz niezbędne narzędzia dentystyczne.

Endodoncja, leczenie kanałowe - Gabinet "DentEstetica"

Pracują tam doświadczeni, profesjonalni, rzetelni stomatolodzy. Do zakresu usług gabinetów stomatologicznych zalicza się także stomatologia zachowawcza. Jest to odłam stomatologii, który opiera się na leczeniu próchnicy, leczeniu uszkodzonych zębów. W ofercie gabinetów dentystycznych jest także leczenie kanałowe czyli innymi słowy endodoncja.  Endodoncja jest to bardzo dokładne leczenie, które poprzedzone jest wcześniejszym zdjęciem rentgenowskim.

Tego rodzaju zdjęcie dokładnie pokazuje długość, wielkość korzenia. Jest to niezbędna wiedza podczas leczenia kanałowego. Po wykonaniu zdjęcia stomatolog dokładnie czyści wszystkie korzenie zęba, a następnie umieszcza lekarstwo, które zapobiega nawrotowi infekcji. Podczas kolejnej wizyty stomatolog uzupełnia ząb plombą. Najczęściej wykorzystywaną plombą w leczeniu uzębienia jest plomba światłoutwardzalna. Jest najbardziej odporna na uszkodzenia, trwała, wytrzymała. Leczenie kanałowe jest długotrwałym i żmudnym procesem, które nie kończy się na jednej wizycie stomatologicznej. Dentyści zajmują się także ortodoncją.

Ortodoncja jest leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Stomatolodzy zajmują się także wykonywaniem implantów zębowych. Implanty zębowe są wstawiane w miejscu uszkodzenia zębów, braku uzębienia. Wykonywane są z różnych gatunków materiałów. Jednym z nich jest implant ceramiczny. Jest bardziej odporny na ścieranie, uszkodzenia. Jest bardziej trwały i wytrzymały.