Woda w pracy

Dystrybutor wody jest to rzecz, która jest obecna w niemal w każdym miejscu pracy. Nieważne czy pracujemy w biurze, czy na hali produkcyjnej, dystrybutor wody musi być obecny, zwłaszcza jeśli woda z dystrybutora jest jedynym źródłem wody pitnej. W większości przypadków woda dla firm dostarczana jest w postaci dużych dziesięciolitrowych baniaków wody źródlanej, które są wymieniane po opróżnieniu. To, że w większości miejsc pracy pracodawca musi zapewnić wodę, jest sprawą jasną. Jak ma to się jednak do kosztów.

Woda dla firm — koszty

Każdy, kto ma wgląd w wydatki firmowe, zauważy że woda zajmuje dość wysoką pozycję. W wielu firmach jest zatem tendencja do tego, aby te koszty minimalizować. Najdroższa jest woda mineralna butelkowana. Nawet jeśli kupujemy ją w dużej ilości, to cena za litr będzie największa. Na drugim miejscu jest woda źródlana z dystrybutora. Do niedawna były to jedyne opcje jakie były dostępne. Obecnie możemy spróbować trzeciej – dowiesz się o niej pod tym adresem.

Dystrybutor wody filtrowanej

Dystrybutory wody filtrowanej jest to obecnie najtańsza ze wszystkich opcji. Dystrybutor taki podłączamy do sieci wodociągowej, jaka jest w naszym miejscu pracy. System filtrów dba o to, aby woda zawsze była najwyższej jakości. Dystrybutory takie mają zazwyczaj opcję chłodzenia wody, grzania, a czasem również gazowania. Najlepsze są dystrybutory, które wykorzystują odwróconą osmozę w systemie filtracji.

Co to jest osmoza odwrócona

Odwrócona osmoza jest to zjawisko zwrotne do naturalnej dyfuzji. W normalnych warunkach dyfuzja zawsze przebiega od ośrodka bardziej stężonego, do ośrodka o mniejszym stężeniu. Jeśli będziemy mieli naczynie z wodą przegrodzone przegrodą, gdzie w jednej komorze woda będzie zanieczyszczona, a w drugiej woda będzie czysta, to po usunięciu przegrody zanieczyszczenia będą migrować w stronę wody czystej. W przypadku osmozy odwróconej sytuacja jest odwrotna. Odpowiadają za to odpowiednie membrany oraz technologia ciśnieniowa. Filtry osmotyczne są bardzo trwałe i niemal bezobsługowe.