Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu.

Znane powiedzenie głosi, że jesteś tym, co jesz. Prawdziwość tego stwierdzenia uwidacznia się bardzo wyraźnie w momencie, gdy zastanowimy się nad związkiem diety z sukcesem w biznesie. Chociaż bycie przedsiębiorcą wiąże się z intensywnym, pełnym stresu trybem życia, w którym często nie ma miejsce na zdrowe żywienie, prawidłowa dieta jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu.

W zdrowym ciele zdrowy duch.

To, co jemy, przekłada się bezpośrednio na stan naszego ciała, zarówno fizyczny, jak też psychiczny. Aby mieć siłę i energię do pracy, niezbędne jest dostarczanie ciału niezbędnych składników odżywczych, witamin i makroelementów. Jest to szczególnie istotne u osób, których tryb życia wiąże się z dużą ilością stresu i intensywnym wysiłkiem umysłowym. Nieprawidłowe odżywianie może w ich przypadku prowadzić do zaburzeń snu, przewlekłego zmęczenia, chorób układu krążenia i depresji, a to wszystko wiąże się ze spadkiem poziomu energii, motywacji i chęci do działania. Nic więc dziwnego, że jeśli nie będziemy pilnowali prawidłowego żywienia, to trudno o energię i pozytywne nastawienie, niezbędne do pracy w biznesie!

Co jeść, żeby mieć energię i siłę do pracy?

O prawidłowym odżywianiu napisano tak wiele książek i artykułów, że trudno jest je streścić w kilku zdaniach, jednak nie trzeba być ekspertem od żywienia, żeby zadbać o swoje ciało. Wystarczy pamiętać, że codzienna dieta powinna być złożona z kilku niewielkich posiłków spożywanych w regularnych odstępach czasowych i, przede wszystkim, powinna być zróżnicowana. Powinniśmy spożywać dużo warzyw, owoców, złożonych węglowodanów pochodzących z razowego pieczywa, makaronu lub zbóż, a także pełnowartościowego białka i zdrowych tłuszczy.

Niezbędnym uzupełnieniem diety jest oczywiście ruch – nawet niewielki, ale regularny wysiłek fizyczny sprzyja zachowaniu zdrowia i dodaje psychicznej energii do działania. Bez tych wszystkich elementów trudno utrzymać ciało w dobrej formie i w zdrowiu, niezbędnych nie tylko do zarządzania firmą, ale też do normalnego, szczęśliwego życia.

Zobacz jak działa ketoza objawy i jak się przed nią uchronić.